Sypialnia w stylu glamour – kobiece motywy na ścianach

Paniom nie trzeba tego podpowiadać. Doskonale wiedzą, że jedną z metod, na urządzenie oryginalnego wnętrza jest wybór stylu glamour. Właśnie on sprawia, że przestrzeń domu czy mieszkania wygląda luksusowo, a jednocześnie pozwala na łączenie ze sobą kontrastujących kolorów oraz różnych wzorów i tkanin. Dzięki podpowiedziom naszych klientek wiemy już, jakie rozwiązania i dodatki w stylu glamour są najbardziej kobiece. Ciekawe, czy się z nami zgodzicie.

Ciekawa i ciepła kolorystyka sypialni

W takich  pomieszczeniach nie może zabraknąć barw kojarzących się z luksusem. Nikogo nie zdziwią zatem dodatki w odcieniu srebra czy złota. Często pojawiającym się motywem jest ściana w ekstrawaganckim kolorze, na przykład czerni lub granatu. Wymaga ona cieplejszego kontrastu – warto wówczas wykorzystać dodatki w typowo kobiecych kolorach, takich jak czerwień czy róż.

Obrazy w stylu glamour

W wyróżniającej się sypialni powinny zawisnąć odpowiednie obrazy. Dobrym wyborem są podobizny gwiazd, w tym w szczególności znanych aktorek z lat 60. i 70. Klasycznym dodatkiem jest obraz ze zdjęciem Marilyn Monroe. Popularnością cieszą się również plakaty imitujące skórzane, pikowane obicie. Na tego typu dodatkach muszą również pojawić się błyszczące elementy. Kolejnym pomysłem są zdjęcia przedstawiające kwiatowe kompozycje w nowoczesnym wydaniu.

Świeżo ścięte kwiaty

Chociaż w tym przypadku pachnące bukiety są jedynie przysłowiową “kropką nad i”, to właśnie dzięki nim wnętrza glamour zyskują mocny charakter. Kwiaty warto umieścić w smukłym, designerskim wazonie lub dużej szklanej misie. Naczynia można ustawić na szafkach nocnych lub na większym stoliku w sypialni. Do tego rodzaju aranżacji świetnie pasują tulipany lub peonie. Można śmiało decydować się na kwiatki w doniczkach. Najbardziej polecane gatunki to palmy oraz alokazje.

Toaletka w kąciku

Prawdziwie kobiecym elementem w sypialni glamour jest niewielka toaletka z lustrem. To wyposażenie również powinno się wyróżniać. Dlatego wokół lustra warto umieścić dodatkowe oświetlenie, a na stole wyeksponować najlepsze perfumy oraz wspomniany już wcześniej wazon z kwiatami.

W świetle reflektorów

Styl glamour wymaga użycia wielu różnych źródeł oświetlenia. Należy pamiętać o dużych lampach nocnych, koniecznie w charakterystycznym kolorze. Do tego warto dobrać kinkiety, a nawet pokusić się o szklany żyrandol. Oświetlenie prezentuje się jeszcze efektowniej, jeśli w sypialni znajduje się wiele luster lub błyszczących dodatków.

O ile dobór dodatków nie jest naszą najmocniejszą stroną, o tyle na instalacji elektrycznej, w tym oświetlenia, znamy się świetnie.

Dodaj komentarz