Farba tablicowo-magnetyczna – w jakich pomieszczeniach się sprawdzi?

Planując remont, należy koniecznie zapoznać się z właściwościami dostępnych materiałów budowlanych. Zwłaszcza tych, które są łatwo dostępne. Niektóre mogą pozytywnie zaskoczyć. Jednym z naszych “zaskoczeń” była farba tablicowo-magnetyczna i to, jak wiele można z jej pomocą zrobić w nawet najbardziej prostym wnętrzu. Zobaczcie!

Zacznijmy od początku. Dzięki farbie tablicowo-magnetycznej po ścianie można pisać jak po zwykłej tablicy. Czy to wykończenie nadaje się tylko do pokoju dziecięcego? Ależ skąd! Czy można ją wykorzystać w bardziej praktyczny sposób? Ależ oczywiście!

Farba tablicowo-magnetyczna – jak to działa?

Sekretem działania magnetycznej emulsji są cząsteczki żelaza (po pomalowaniu ściany można umieszczać na niej magnesy).

  • Na warstwę farby magnetycznej nakłada się farbę tablicową, która to decyduje o ostatecznym kolorze ściany.
  • Farba tablicowa jest przede wszystkim bardzo wytrzymała, na długo zachowuje swój kolor oraz nie poddaje się działaniu uszkodzeń i mechanicznych. Można śmiało rysować po niej kredą, aby po chwili usunąć rysunek za pomocą gąbki lub szmatki.

Jak przebiega aplikacja farby?

Na początku należy odpowiednio przygotować powierzchnię. Tu “nie ma zmiłuj” – musi być  czysta. Do usunięcia większych zabrudzeń można wykorzystać mydło malarskie. W przypadku nierównych ścian lub powierzchni o słabej przyczepności warto wcześniej przeprowadzić gruntowanie. Nałożenie emulsji może przebiegać przy użyciu zwyczajnego pędzla lub wałka malarskiego. Istotne jest to, aby przed nałożeniem farby dokładnie wymieszać zawartość puszki, aby pigmenty i opiłki metalu dobrze się zmieszały. Farby tablicowo-magnetyczne są gęste, dzięki czemu dobrze się nakładają. Malowanie należy przeprowadzać naprzemiennym i ruchami z góry do dołu oraz z lewej do prawej strony. Zaleca się nałożenie kilku warstw farby dla uzyskania satysfakcjonującego efektu.

Jeśli jednak nie jesteście pewni swoich umiejętności, zapraszamy do nas! Pomożemy Wam nałożyć farbę tablicowo-magnetyczną.

Gdzie wykorzystać farbę tablicowo – magnetyczną?

Ściana przypominająca tablicę w szkole to oczywiście doskonały pomysł na wykończenie pokoju dziecięcego. Wyjątkowe właściwości tego rodzaju farby sprawiają, że z powodzeniem sprawdzi się ona również w kuchni lub przedpokoju, czyli wnętrzach narażonych na rozmaite zabrudzenia. Dzięki tego rodzaju wykończeniu nie będziemy musieli wieszać na ścianie korkowej tablicy – wystarczy kilka magnesów lub kostek kredy, aby umieścić ważne informacje i przypomnienia w strategicznym miejscu.

Dodaj komentarz